Iida Ketolaa ei olekaan ryöstetty!

17.7.2012
Asiasanat: Iida Ketola

Iida KetolaMaikkarin Viihdeuutiset kertoo tänään Viidakon ja Aurinkorannikon tähtösistä sekä myös BB:stä tutun Iida Ketolan joutuneen ryöstön kohteeksi. Iida oli mennyt avaamaan Töölössä sijaitsevaa parturiliikettään aamulla ja huomannut, että käteisvarat ja muun muassa kannettava tietokone olivat lähteneet varkaiden kynsiin.

Iida Ketolaa ei kuitenkaan ole ryöstetty. Viime aikoina mediassa on yleistynyt - liekö kesätoimittajien syytä - virheellisten oikeus- ja rikostermien käyttö, joka on omiaan aiheuttamaan hämmennystä ja vääriä tulkintoja.

Iida Ketolan firma on siis joutunut murtovarkauden kohteeksi. Ryöstö on aina henkilöön kohdistuva, ja siinä käytetään väkivaltaa tai uhataan väkivallalla. Iida Ketolaa ei ole uhattu millään.

Kommentointi vaatii rekisteröitymisen

Kirjaudu sisään
Rekisteröidy tästä
Unohtuiko salasanasi?

Lähetä juttuvinkki ja tienaa 5000 €