|
Johanna Tukiainen, vol. 74
|
|
17.4.12 21:19
seikku
|
Pastori: "Hymyssä nyt entistä laadukkaampaa keskustelua".
Näin mainostetaan etusivulla.
Entistä vähemmän ainakin. Johtaakohan tää kohta samaan tilanteeseen kun Seiskassakin, että kohta kommentoinnit suljetaan kokonaan?
|
|
17.4.12 21:39
Eilen
|
|
|
17.4.12 21:43
Narttumainen
|
Missä on Nassu ja Viljo murtuneen jalkansa kanssa, Hilmasta ja Bonzosta puhumattakaan? Bonusko ne on syönyt? Omituista että pahasti vammautuneesta koirasta ei puhuta mitään vaikka ensin kerrotaan laveasti kaikki? Nyt sitten tyttäret matkustavat Sollentuunaaseen vaikka Viljolla on jalka paketissa? Millon se Barcelonan matka on?
Palstan hiljeneminen tekee hallaa koko Tuksuilmiölle. Eihän sitä kohta kukaan muista.
|
|
17.4.12 21:59
seikku
|
Eilen: Narttumainen:Missä on Nassu ja Viljo murtuneen jalkansa kanssa, Hilmasta ja Bonzosta puhumattakaan? Bonusko ne on syönyt? Omituista että pahasti vammautuneesta koirasta ei puhuta mitään vaikka ensin kerrotaan laveasti kaikki? Nyt sitten tyttäret matkustavat Sollentuunaaseen vaikka Viljolla on jalka paketissa? Millon se Barcelonan matka on?
Palstan hiljeneminen tekee hallaa koko Tuksuilmiölle. Eihän sitä kohta kukaan muista.
Ei tänne uskalla enää kirjautua koska Mode julkaisee jokaisen monikirjautuneen NIC:it ja ja kuikuilee IP:eitä sekä salasanoja.
Ks. ylempänä ellei viestejä ole poistettu.
http://www.tietosuoja.fi/
No hui, pelottaa! Lopetan tämän tuksunörttäämisen kokonaan!
|
|
17.4.12 22:02
NOPPAPOTTI!
|
|
|
17.4.12 22:08
näsä
|
JEE
Tunnin kesti.Kävin dogien kans lenkillä ja viel voi höpistä.Mut asiaan, missä on Viljo? Ensin kirjotetaan plökissä ja sit yhtäkkiä se onkin yksityisasiNI.Onkohan norjalainen Lions- hemmo mukana Barcelonassa?
|
|
17.4.12 22:21
epola
|
|
|
17.4.12 22:35
Tiistai
|
Täähän ihan hieno homma jos tuksuilmiö kuivuu kasaan.
Tuksu nähdään tulevaisuudessa H:gin Aleksilla kilpailemassa romanialaisten kanssa parhaista kerjäyspaikoista pahvimuki kourassa.
Tuksua on varmaan vaikea tunnistaa, koska Thaimaasta ostetun pipon peitossa on vain pälvikaljuinen pää ilman hiustenpidennyksiä ja ainoa maanomistus on kynsien alla.
|
|
17.4.12 22:46
kikkanäätä
|
Jokos nämä hemaisevat ovat lähteneet Barceloonaasseen? Nyt on sen verran hiljaista tunkerorintamalla, pistää epäilemään, että Jollaaksesta on poistuttu.
|
|
17.4.12 23:32
koodaaja
|
kikkanäätä: Jokos nämä hemaisevat ovat lähteneet Barceloonaasseen? Nyt on sen verran hiljaista tunkerorintamalla, pistää epäilemään, että Jollaaksesta on poistuttu.
Jo. Menivät tänään Tukholmaaseen ja sieltä sitten eteenpäin. Viljosta jäi vain muisto.
|
|
17.4.12 23:55
Keskiviikko
|
koodaaja: kikkanäätä:Jokos nämä hemaisevat ovat lähteneet Barceloonaasseen? Nyt on sen verran hiljaista tunkerorintamalla, pistää epäilemään, että Jollaaksesta on poistuttu.
Jo. Menivät tänään Tukholmaaseen ja sieltä sitten eteenpäin. Viljosta jäi vain muisto.
Viljo on ollut vain koru jota hyödynnetään mediassa.
Vähän niinkuin Arto joka oli antikoru ja jolta ei mennut jalka poikki.
|
|
17.4.12 23:55
Sähköshokkilaite
|
Voi hittolainen. En kommentoi yksityisasiaksi julistettua tapaturmaa vaan kirjoitan ihan yleisellä tasolla.
Miten sitä raaskisi jättää juuri sairaalasta päässeen, kivuista kärsivän koiran kotiin ja lähtisikin lomalle... en mä ainakaan pystyisi. Mites te muut joilla on elukoita?
Ja jos ajattelee vielä, että olisi jo kaksi kertaa ollut ulkomailla lomailemassa tänä vuonna. Jos olisi ihan pakko lähteä jonnekin työmatkalle, niin sitten varmaan olisi pakko. Mutta että lomalle, ei tulisi kyseeseenkään.
Nooh, ei siinä silti mitään. Kukin tavallaan.
"V*ttu mä en tajuu minkä takia tollaset v*tun seurapiirijulkkikset saa v*ttu monottaa v*ttu joka keikalla." - tuntematon onnenpotkun saanut herrasmies
|
|
18.4.12 01:21
Veispuukki
|
Lukaisin kapakasta tultuani häthätää muutamia viimeisiä kommentteja.
Tämä keskustelupalsta on arkkukamaa. M.O.T. .
.
Ankara ja julma totuus
|
|
18.4.12 07:07
MartesMartes
|
Tuskin on edes koiran jalka murtunut, johan siitä raukkaparkareppanasta olisi ollut kuva sydämin koristelluin kipsineen blogissa. samaa epämääräistä selittelyä onnettomuudesta kuin suuri raskausuutinenkin.
|
|
18.4.12 07:31
Kappelin pimu
|
Adios
Valheita valheitten perään, mokia mokien perään, oikeudenkäyntejä oikeudenkäyntienperään, narsisti-psykopaattiexiä toisensa jälkeen, kateellisia ihmisiä tämä harmaa maa täynnä...
Tuksun laiva on todellakin uppoamassa, sille käy kuin Titanicille. Erona on se, että tätä haaksirikkoa ei kukaan muistele 100 vuoden kuluttua.
Eipä taida löytyä sitä miestä, joka tulisi Tuksun tältä uppoavalta laivalta pelastamaan. Jos itse laivansa upottaa, niin minkäs sille voi, muita ihmisiä on turhaa syytellä.
Jokohan tämä makaaberi glamourtarina alkaisi vähitellen olla lopussa, vähän siltä tuntuu.
|
|
18.4.12 08:27
Maria
|
Tunkin laiva uppoaa vihdoinkin :D
Ei noin kylmää ihmistä voi kukaan fanittaa :( Nytkin eukko lähtee ulkomaille ja luopuu sairaasta koirastaan :( Viljo on edelleen sairaalassa. Ja ei kuulemma taks Tunkille mene :( Harmi kun Viljo ei osaa puhua. Voisi kirjoittaa blogiin kuinka hänen emäntänsä hylkäsi hänet sairaalaan :( Ei edes käynyt katsomassa.
|
|
18.4.12 09:07
känniorava
|
|
|
18.4.12 09:17
Kappelin pimu
|
|
|
18.4.12 09:29
Maija Mi Tupainen
|
Näätäily on sairasta, mutta tämä Tuksun lipominen se vasta sairasta onkin. Väkisin pitää yrittää kehua Tuksua. Itsekin mopsin omistajana suren sitä, miten Tuksu koiriaan hoitaa, mutta en uskalla kertoa sitä Tuksulle, sillä hän heittäisi minut muuten pois kavereistaan. :(
|
|
18.4.12 09:33
Maria
|
hah hah Tosi aito Maija Mi
Ei mee läpi :D oikea maija Mi on niin rakastunut Tuksuun ettei kääntäisi kelkkaansa ihan noin vain. Jatka vain oikea Maija Mi sitä Tuksun perseen nuolentaa.. Turha jossain vaihees sitten itkeä kun toteat minkälainen Tuksu oikeasti on. Juuri sinun joka omistat pienen koiran pitäisi tajuta :D Mutta ethän sinä tajua mitään kun ei sinulla ole omaa elämää :( On se varmaan rankkaa kun mies ei kotona viihdytä :( Ajelee vain tuplaputki mersulla ympäri mualimmaa :(
|
|
18.4.12 09:39
DeWitt Bukater
|
Jos katsoo Suomi24:ää niin eihän sielläkään ketään enää kiinnosta J.T, mutta Martina näyttää kiinnostavan senkin edestä. Luulen nimittäin että J.T:n seuraaminen on aika lailla rajoittunut keskustelupalstojen harvoille tyypeille, eihän sitä mediassa enää (onneksi) juurikaan näy.:)
|
|
18.4.12 09:46
Pastori
|
"Ei ole niin pientä ja vähäpätöistä, mihin ei täällä voisi innostua."
Friedrich Hölderlin
|
|
18.4.12 09:50
Pastori
|
koodaaja: Ihan oikeesti. Tunkki menee tänään Stockikseen ja sieltä Barcelonaan(?), missä Viljo?
Pitäisikö nettipoliisille tehdä katoamisilmoitus Viljosta ?
|
|
18.4.12 10:36
Kakkapöksy Sponsori
|
Yksityisasia
Yksityisasiaksi julistettu tapaturma on mitä todennäköisimmin yksiselitteisesti Jolenen aiheuttama Jolenelle epäsuotuisissa olosuhteissa. Muussa tapauksessa syyllinen olisi jo nimetty ja haukuttu sekä rikosilmoitus tehty. Jos syyllistä ei muuten tahtoisi löytyä, niin Ruutana/Torakka/Lapin käppänä saisi ottaa syyn niskaansa.
Onnea Jolenelle barracudan kalastukseen. Espanjassa voi löytää myös Mersun, mutta kannattaa olla tarkkaavainen ettei herää aamulla Seatin (lausuutaan miamilaisittain Seat - siit, Seatin - siitin) vieressä.
|
|
18.4.12 10:49
Narttumainen
|
Siis hylkäskö Tuksu Viljon jonkun kämäsen Barseloonan matkan takia? No saahan noita koiria tietty aina uusia mut silti :( surettaa koirulien puolesta, syyttömiä ne on. Mut mis oon Nassu kun siitä ei ole ollu mitään juttua??! Mut se on totta että Marttina Aitoleh...ti on ohittanut Tuksun kohutumpana turhiksena
|