|
Johanna Tukiainen vol. 72
|
|
24.3.12 23:21
Sianleuka (vierailija)
|
Joleene
Mulla ja naapurilla on ollu eetä ja älliä , mutta ne on ollu Mersuja.
|
|
24.3.12 23:23
Belgialainen työhevonen (vierailija)
|
Tuksu vs Angelika
"En vertaa itseani Angelikaan tietenkaan muuten, han oli huippukaunis ranskalainen nayttelija. Mutta jotain samaa naissa elamani seikkailuissa kylla on." Juu...siltä vaikuttaa dokkarin mukaan. :) Angelika moppasi hiuksillaan räkälöiden lattioita ja sidukka maistui. Siinä samalla pahoinpiteli sulttaanin ja haaremin henkilökuntaa ja sai rikosrekisterin. Ajeli vielä 2.2:ssa sulttaanin autolla.
|
|
24.3.12 23:26
af Näädänhjelm (vierailija)
|
kaikki on niin pali isompaa ja parempaa:
Totta. Onhan se niin, että ihan sama millä arvosanoilla kokeet koululta lähtee, ainoa oikea arvosana on se, minkä ylioppilastutkintolautakunta antaa. Jos tuksun paperit olisi lähteneet M:n arvosanalla, kehuisiko hän olevansa neljän M:n ylioppilas, mutta ne perkeleet muutti sen L:ään, tuksun tuntien jopa XXL:ään
Hyvä ajatus. Jos ne olisivat lähteneet neljällä ämmällä ja tulleet takaisin Cum laudena, niin hän ei kehuisi täällä ainakaan sitä, vaikka tuhatta muuta asiaa kehuisikin itsestään.
Itse kirjoitin sentään kokonaisen L:n ja minun ei ole tarvinnut ikinä tähän päivään mennessä edes mainita siitä.
Nyt alkaa tuntua sen verran perverssiltä, että haluaisin oikeasti tavata Tunkin :)
|
|
24.3.12 23:26
Kyllikki Leväperä os. Riistanhelmi (vierailija)
|
Fantasiarikosilmoituksia
Onko kukaan edes jaksanut laskea, montako rikosilmoitusta Tuksu on tehtaillut parin viime vuoden aikana ja mihin ne ovat johtaneet?
Sittenhän on tietysti lisäksi erinäisiä vahingonkorvauskanteita jne. lukuisa joukko.
|
|
24.3.12 23:28
niih (vierailija)
|
Belgialainen työhevonen: "En vertaa itseani Angelikaan tietenkaan muuten, han oli huippukaunis ranskalainen nayttelija. Mutta jotain samaa naissa elamani seikkailuissa kylla on." Juu...siltä vaikuttaa dokkarin mukaan. :) Angelika moppasi hiuksillaan räkälöiden lattioita ja sidukka maistui. Siinä samalla pahoinpiteli sulttaanin ja haaremin henkilökuntaa ja sai rikosrekisterin. Ajeli vielä 2.2:ssa sulttaanin autolla.
täytyy kyllä sanoa, et varhaisteininä Angelika oli mun suosikki. Ja näyttelijä (muistaakseni Michelle Mercier tjsp) oli todella kaunis. Kirjatkaan ei ihan huonoja.
|
|
24.3.12 23:36
teeveeviis (vierailija)
|
kukkuu
Siis mitä vitun ohjelmaa nämä sisarukset odottivat? Kai ne nyt prkle tietää, mitä viime aikoina ovat tehneet...tai no...
|
|
24.3.12 23:41
muuten kiva päivä mutta… (vierailija)
|
Fantsut perhejuhlat ja oikeudessa tavataan…
Julia Tukiainen
Oli tosi kauniit hautajaiset, upea naispastori, upeat kukat, kauniit virret, fantastinen perhejuhla. Ja kyllä, kuulin mitä skeidaa mahtava tv 5 julkaisi, oikeudessa tavataan. :) Uskomatonta miten paha maa tämä on, kun ihminen on huonoimmillaan ja pohjalla (siis mitä olin) niin sillä mässäillään. Missä on moraali?!!!
|
|
24.3.12 23:42
kummallista (vierailija)
|
teeveeviis: Siis mitä vitun ohjelmaa nämä sisarukset odottivat? Kai ne nyt prkle tietää, mitä viime aikoina ovat tehneet...tai no...
Tuksua on haastateltua äskettäin ainakin seittemän tuntia, kai se luuli et ne siitä leikkaa tunnin koosteen. En tajua miks Tuksu metropolille vihoittelee, nehän on tässä tapauksessa vaan toimittajan roolissa, TV5 on ostanu niiltä matskua.
|
|
24.3.12 23:45
tseoro (vierailija)
|
muuten kiva päivä mutta...: Julia Tukiainen
Oli tosi kauniit hautajaiset, upea naispastori, upeat kukat, kauniit virret, fantastinen perhejuhla. Ja kyllä, kuulin mitä skeidaa mahtava tv 5 julkaisi, oikeudessa tavataan. :) Uskomatonta miten paha maa tämä on, kun ihminen on huonoimmillaan ja pohjalla (siis mitä olin) niin sillä mässäillään. Missä on moraali?!!!
kukas Julian sinne telkkariin pakotti?
Mielenkiintoista nähdä millä argumenteilla sinne oikeuteen lähdetään.
Poliisi TV:tä odotellessa...
|
|
24.3.12 23:46
Halinalle (vierailija)
|
Niko Lääperi on kuningas
Mikä mies, mikä asenne, auto ja kultaketju. GORILLA! Tosi mies eli herrasmies ja esiiny dokkarissa tosi miehenä! Rikas ja menestynyt lihaksikas komea mies.
|
|
24.3.12 23:47
metropoli (vierailija)
|
kummallista: teeveeviis:Siis mitä vitun ohjelmaa nämä sisarukset odottivat? Kai ne nyt prkle tietää, mitä viime aikoina ovat tehneet...tai no...
Tuksua on haastateltua äskettäin ainakin seittemän tuntia, kai se luuli et ne siitä leikkaa tunnin koosteen. En tajua miks Tuksu metropolille vihoittelee, nehän on tässä tapauksessa vaan toimittajan roolissa, TV5 on ostanu niiltä matskua.
Ei luullut. Alusta asti tätä on mainostettu tyyliin Tuksu antoi kameroiden seurata vuoden elämäänsä. Se luuli, että sen elämä näyttää telkassa glamuurilta ja suoraan upeelta ja taisi tulla itsellensäkin yllätyksenä mikä ilkeä ja katkera puliakka siellä televisiossa herkän kristityn sijaan esiintyikin.
|
|
24.3.12 23:47
Jumalan kämmenellä (vierailija)
|
Missä on moraali?
Kysy ystävältäsi Pyryltä.
|
|
24.3.12 23:47
Ha,ha,ha,ha,ha,ha,,,, (vierailija)
|
Ai,ai,ai,ai,,,
"Tukiaisen siskot menevät maanantaina tekemään rikosilmoituksen. Johanna aikoo vaatia 20 000-30 000 euron korvauksia"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012032415368542_vi.shtml
|
|
24.3.12 23:48
näin o (vierailija)
|
on se niin väärin
mitä tähän muuta sanois kuin: ei menny niinko strömsöössä
|
|
24.3.12 23:51
mibe (vierailija)
|
tuksu
Näkeekö sen Tuksu- dokkarin vielä jostain?
|
|
24.3.12 23:56
… (vierailija)
|
…
mibe: Näkeekö sen Tuksu- dokkarin vielä jostain?
Telkkarista huomenna aamulla klo 8.10.
Joten nyt nukkumaan, jotta jaksat herätä ajoissa.
Muista kesäaikaan siirtyminen!
|
|
24.3.12 23:56
Siis Suomessa ei osata (vierailija)
|
Kviini hajooooooo
Hupaisaa, että R2 vaikutti tuossa ohjelmassa ylivoimaisesti järkevimmältä tyypiltä, vaikka kviini haukkui häntä suurimman osan ohjelma-ajasta. Ja sekös hedelmäveitsen heiluttajaa veetuttaa.
|
|
24.3.12 23:58
Vanha näätäherra (vierailija)
|
Eikös Johanna tyttönen olekaan Pariisissa tai Casablancassa tai Marrakeshissä niin kuin luulin? Onko hän jo kotiutunut? Mistäs hänet nyt tavoittaa? Voisin päräyttää Mersulla paikalle vaikkapa heti huomenna aamulla herättyäni, etuistuin vapaa (tilavat penkit on autossa, mahtuu pyöreämpikin peppu). Neuvokaapas nyt ikämiestä, kun ei oikein tahdo pysyä mukana tämän tyttösen nopeissa käänteissä. Oletko kuulolla, Johanna?
|
|
24.3.12 23:59
Simpukkaviikot (vierailija)
|
”Missä on moraali?!!!”
"fantastinen perhejuhla. Ja kyllä, kuulin mitä skeidaa mahtava tv 5 julkaisi, oikeudessa tavataan. :) Uskomatonta miten paha maa tämä on, kun ihminen on huonoimmillaan ja pohjalla (siis mitä olin) niin sillä mässäillään. Missä on moraali?!!!"
Hautajaisetkin olivat fantastiset. Olisiko kaunis ja arvokas perhejuhla ollut parempi ilmaisu? "Missä on moraali?!!!" Sitäpä tunkero voi kysyä itseltään. On ollut simpukkaviikkoja, alastonkuvia lehdessä, siskon kanssa lääppimistä, Uivelot -niminen pornoleffa ja paikkoja on esitelty edestä ja takaa kiertueilla. Asut ovat olleet läpinäkyviä tai ns. vesirajassa. Nännejä esiteltiin viimeksi Marokon -matkalla. "Mä oon v-tun kallis nainen!" Missä on moraali? "Siis mitä olin"??? Eikö hän muka ole enää? Tilanne on mennyt vain pahemmaksi.
|
|
25.3.12 00:02
Jepjee (vierailija)
|
Normi päivä
Sehän vasta olisikin kansaa kiinnostanut, kun tuksu juttelee tunnin niitä näitä telkkarissa. JH:n (JollasHovin) täydelliset naiset? Oli puhe koko vuodesta, mitä vuoden aikana on tapahtunut. Minusta toi nyt oli aika selkeesti just sitä. Missä kohtaa oli sitä salakuvaamista? Joka otoksessa tyttelit juttelivat mielestäni kameralle aika selkeesti. Noi nyt oli vanhoja juttuja, jo nähtyjä. Mikä oli sitten metropolin ja tytsyjen sopimus, siihen en voi ottaa kantaa. Mutta paskaa saa varmasti käteen, jos kaikki julkisuus kelpaa. Ihan turha porata, kun paskat on jo housussa.
|
|
25.3.12 00:02
nolooo! (vierailija)
|
Ei sitä kunniaa saa oikeudessa enää takaisin, kun sen itse vei
Ha,ha,ha,ha,ha,ha,,,,: "Tukiaisen siskot menevät maanantaina tekemään rikosilmoituksen. Johanna aikoo vaatia 20 000-30 000 euron korvauksia"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012032415368542_vi.shtml
Buaahhahaa ja niinku tätä on mainostettu seiskan blogissa, tollukoiden päikyssä, facessa ja joka ikisessä mediassa. Moneen kertaaan hoettu, että muistakaa kaikki katsoa, katsokaa, muistakaa ja nyt sitten kaikki tutut ja tuntemattomat ja niiden kaimat katsoivat ja Tuksu menetti kasvonsa lopullisesti. Voi olla, että noissa uskispiireissä katsotaan jatkossa entistä pahemmin kieroon hemaisevia.
|
|
25.3.12 00:02
Mibe (vierailija)
|
…
Kiitos! Täytyy ihan sitten pistää kello soimaan ;-)
|
|
25.3.12 00:05
öitä (vierailija)
|
terve
Mibe: Kiitos! Täytyy ihan sitten pistää kello soimaan ;-)
Pakko, kerkee just ennen kirkkoa katsomaan tämän.
|
|
25.3.12 00:09
hupsis (vierailija)
|
Tuli mieleen, että saariseljällä kun oli tärkeä kokous niin tunkki ei enää ollut siellä. Miten sopivasti sattuikaan?
|
|
25.3.12 00:12
mibe (vierailija)
|
terve
Joo, eiköhän sen jälkeen ole synninpäästöt paikallaan.
Mutta oikeasti, kyllä nämä siskokset on nin hukassa ja varmaan vanhemmatkin. Tätä ne uskonlahkoihin sekoamiset teettää.
|