|
JOHANNA TUKIAINEN & GLAMOUR DOLL(S) vol. 23
|
|
20.1.10 19:18
Juomari Turmio
|
SFC MEMBER: ...de repente en nuestra IDOLIKSI grande....
Anna olla jo. Ei tuosta näy tulevan yhtään mitään :D
|
|
20.1.10 19:25
kade2 (vierailija)
|
Citynäätä: Vuoden paras verkkosivu?!? Juu, tiedän, että asiasta keskusteltiin täällä aiemmin, mutta en silti malta olla älähtämättä. Sivu jonka kalenteriosuutta ei ole päivitetty vuoteen! Kuvagalleria joka on niin sekava ja epäjohdonmukainen, että sitä katsellessa menee hermot kärsivällisimmältäkin näädältä! Päiväkirja jossa vatkataan yksityisasioita! Eihän sillä sivulla ole mitään funktiota. Se on käyttökelvoton. Noin niin kuin yritystoiminnan kannalta.
No tuo Suomen parhaat verkkosivut -kilpailu on näitä isoja nettihuijauksia.
"Toimikunta" eli 3-4 työntekijää poimivat yritysten sivuilta sähköpostiosoitteita, jonne lähettävät spämmiä kilpailuun valitsemisesta. Osallistumismaksu yleensä 120e. Netti on täynnä näitä tästä huijauksesta kertoa sivustoja.
Tuossa toimikunnassa istuu tänä vuonna vain yrityksen omia palkattuja "harjoittelijoita", joilla ei ole mitään kokemusta sivustoista.
Kaikkien sivuja tietenkin kehutaan, koska se tuo tienestejä (->osallistuvat ehkä ensikin vuonna).
|
|
20.1.10 19:27
TJD (vierailija)
|
Niin se on kun on saatu rikostuomio esim. hedelmäveitsi puukotus ja pahoinpitely. Ei ole jenkkilään enää asiaa. No kohta tuksu sanoo että eihän miami ole oikeastaan mitään ... mutta taitaa v*** kun pientä oravaa. Bye bye maijami jossu. James varmaan sanoo sitten, että tule hakemaan turkkis jos haluat sen :D
|
|
20.1.10 19:28
kade2 (vierailija)
|
Siis: Laittakaa joku kiltti näätä lisäinfoa tahosta, joka on tämän todella omituisen palkinnon piraattijoelin kyhäämälle sivustolle antanut. Siis sivuthan ovat JÄRKYTTÄVÄT. Epäkäytännölliset, albumiin hukkuu, hitaat ja omituiset ja graafisesti suorastaa oksettavat.
Ei niitä oikeasti Joel ole tehnyt, hän vain ehkä päivittelee niitä. Sivut on tehnyt alunperin 4Play Productions, Inc ja kuvagalleriassa käytetään ranskalaista julkaisujärjestelmää valokuville.
|
|
20.1.10 19:32
SWFC.se (vierailija)
|
SWFC
Sverige SWFC - sammanslutningen bra kväll! Vår webbplats öppnas snart på www.SWFC.se! Alla finländska svenskar kan också gå med i klubben! Medlemsavgiften är 400 kronor per månad. Också att vi gör gemensamma besök i Finland klubb nära Johanna hus! Vår webbplats kommer att öppna den första dagen, februari !!!!!
|
|
20.1.10 19:34
kade2 (vierailija)
|
heh:
Jossu on ilmeisesti maksanut satkun verran että pääsee mukaan "kisaan", sitten hänelle on lähetetty tuo sähköposti ja se siitä. Oikeasti ei ole mitään kisaa, tuolla tavoin joku yritys voi vaikka markkinoida sivujaan, että "voitinpas tälläisen kilpailun" ja laittaa vaikka diplomin seinälle. Mutta ei tuo tarkoita yhtään mitään, kuten voi Dolls-sivujen laadusta nähdä :D
Tässä tässä kilpailuhuijauksesta:
http://marikoo.blogsome.com/2007/08/10/suomen-parhaat-verkkosivut-ei-kiitos /
Ei varmaan ole yllätys, jos mainitsen, että ko. firma Coperdia on konkurssissa. Nyt "kilpailua" johtaa toinen yritys. Tänä vuonna toimituskuntaan eli raatiin ei edes kuulu ketään ulkopuolista henkilöä, vaan yritykseen palkatut "harjoittelivat" tekevät arviointeja. Heh
|
|
20.1.10 19:34
TJD (vierailija)
|
kade2: Citynäätä:Vuoden paras verkkosivu?!? Juu, tiedän, että asiasta keskusteltiin täällä aiemmin, mutta en silti malta olla älähtämättä. Sivu jonka kalenteriosuutta ei ole päivitetty vuoteen! Kuvagalleria joka on niin sekava ja epäjohdonmukainen, että sitä katsellessa menee hermot kärsivällisimmältäkin näädältä! Päiväkirja jossa vatkataan yksityisasioita! Eihän sillä sivulla ole mitään funktiota. Se on käyttökelvoton. Noin niin kuin yritystoiminnan kannalta.
No tuo Suomen parhaat verkkosivut -kilpailu on näitä isoja nettihuijauksia.
"Toimikunta" eli 3-4 työntekijää poimivat yritysten sivuilta sähköpostiosoitteita, jonne lähettävät spämmiä kilpailuun valitsemisesta. Osallistumismaksu yleensä 120e. Netti on täynnä näitä tästä huijauksesta kertoa sivustoja.
Tuossa toimikunnassa istuu tänä vuonna vain yrityksen omia palkattuja "harjoittelijoita", joilla ei ole mitään kokemusta sivustoista.
Kaikkien sivuja tietenkin kehutaan, koska se tuo tienestejä (->osallistuvat ehkä ensikin vuonna).
Aivan, tyhmiä huijataan. Se ei ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa siitä.
Minä minä jossu ei tajua kun sanotaan "tyttömäinen" on hänen mielestä hyvä = lapsellinen. Mutta kun on yhtiön sivut kyseessä, kehun pitäis olla ammattimainen.
|
|
20.1.10 19:36
Ääääk! (vierailija)
|
Ymmärsinkö oikein... Ruotsalaiset Tuksufanit suunnittelelvat pyhiinvaellusmatkoja Laajollaksen vuoristoon?
Kestääkö meidän ainoan vuoristomme herkkä ekologia tätä väenpaljoutta?
|
|
20.1.10 19:37
Juomari Turmio
|
SFC: www.SFC.com
Coming soon:
www. SWFC.se <- Sweden Fans Company
Company www.AFC.com African fans
Italy fans www.IFC.com Company
Thank you!
Ennen kuin tätä sontaa tänne tungit, katsoitko edes uteliaisuuttasi mitä noiden linkkien takana on? IFC:ltä löytyy kuin sattuman kaupalla linkki "Monthy Python: Almost The Truth (The Lawyer's Cut)". :D :D :D
|
|
20.1.10 19:38
Laila (vierailija)
|
Ääääk!: Ymmärsinkö oikein... Ruotsalaiset Tuksufanit suunnittelelvat pyhiinvaellusmatkoja Laajollaksen vuoristoon?
Kestääkö meidän ainoan vuoristomme herkkä ekologia tätä väenpaljoutta?
Uskoisin pelkäks provoks...
|
|
20.1.10 19:44
Los Boliches (vierailija)
|
SPAIN FAN: Hola a todos!
Soy un fan de Johanna en español y quiero decirles a todos lo adoramos aquí en España, Johanna! Johanna es los gustos de los hombres españoles, porque él es rubio, grandes pechos y sexy !!!!!! Johanna venir a España porque gig tipo de las mujeres se valoran aquí!
Ei kannattaisi edes yrittää kirjoittaa espanjaksi, jos ei ole siihen alkeellisintakaan taitoa.
|
|
20.1.10 19:46
SWFC (vierailija)
|
SWFC FAN!!
SWFC - en fläkt av föreningens första Club resa Johannas hus nära start i februari. Finska svenska fans! : Så du maksumme är 200 e mission nära Johannas hus. Vi kommer att sova i tält i närheten Johannas hus. Också möjligt att simma! Johannas ett stort hus vid havet är den största i Finland.
Johann Alta frågar också om det är möjligt att träffa sina fans-SWFC. Vi har gått om tid på denna resa på ca 500 personer. Vi fick tillåtelse från Helsingfors till en natt i skogen i februari.
Mer info kommer:
www.SWFC.se
|
|
20.1.10 19:51
facebookista (vierailija)
|
Johanna Tukiainen Saanko esirukousta että löydän miehen? Ei siis mitä tahansa vaan jonkun sellaisen, että rakastumme oikeasti toisiimme ja voimme elää elämän onnellisesti yhdessä? Kiitos, Johanna
3 tuntia sitten ·
Johanna Tukiainen
Kommentoin tätä siis vielä niin, ettei ihmisen ole hyvä olla yksin. Jumalakin loi aikojen alussa Eevan kaveriksi Aatamille. Kaksin aina kaunihimpi ja olen ihan kyllästynyt olemaan sinkku!!! Ja huonossa suhteessa vuosikausia miehen kanssa joka ei rakasta minua.
3 tuntia sitten
|
|
20.1.10 19:54
Vai miten se oli? (vierailija)
|
Tahmea elämäntaival: Sukuvika, kun suksi ei luista! Kyllä Jossun taival on niin takkuista, ettei ihme jos välillä masentaa. Mutta loistavaa, että välillä tulee selkeitä voittoja, kuten tässä taksikuskin "nujertaminen"!
Mitenköhän se taksimatka on sitten maksettu? En usko, että taksikuski on suostunut kirjoittamaan laskun, sillä tämä ei ole yleinen käytäntö. Jutusta käy myös rivien välistä ilmi, että Tuksulla ei ollut käteistä mukanaan. Eikä humalaiset klassiseset herrasmiehetkään suostuneet maksamaan taksia. Kaiken kukkuraksi poliisi tuli ainoastaan naureskelemaan laskulle.
|
|
20.1.10 19:56
björn (vierailija)
|
!!!!!
Tack Swfc - föreningens information! Min fru och jag klubben att resa i februari! Min fråga är om det är möjligt att ge Johanna också en beundrare av pengar? Jag skulle ge 1 000 e, eftersom vi vill stödja honom i hans resa till en kvinnas största
Björn
|
|
20.1.10 20:02
voi pyhä yksinkertaisuus!! (vierailija)
|
Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
|
|
20.1.10 20:06
Juomari Turmio
|
Los Boliches: SPAIN FAN:Hola a todos!
Soy un fan de Johanna en español y quiero decirles a todos lo adoramos aquí en España, Johanna! Johanna es los gustos de los hombres españoles, porque él es rubio, grandes pechos y sexy !!!!!! Johanna venir a España porque gig tipo de las mujeres se valoran aquí!
Ei kannattaisi edes yrittää kirjoittaa espanjaksi, jos ei ole siihen alkeellisintakaan taitoa.
Näkeehän tuon jo sokea kanakin että teksti on käännetty Googlella suoraan Suomen kielestä Espanjaksi. Englanti-Espanja menettelee vielä ja feminiini sekä maskuliini kääntyvät oikein. Suomen kielessä niitä ei ole ja siksi Google tekee Tunkiaisesta Espanjan kielessä oletusarvoisesti miehen :D
Vähän offtopiccia: Itse asiassa tunnen Bolichesissa ja varsinkin muumilaaksossa muutamia eläkeläispariskuntia, jotka ovat asuneet Fugessa parikinkymmentä vuotta eivätkä edelleenkään osaa käytännössä sanaakaan Espanjaa.
|
|
20.1.10 20:10
Laila (vierailija)
|
voi pyhä yksinkertaisuus!!: Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
Joo tiedetään se että Tukiainen meni taas vipuun monien muitten mukana, ja sai HuuHaa arvion sekavista sivuistaan, ne ei kyllä firman tarkoitusta palvele, ne on lähinnä tuksun omat henk. koht sivut, enemmän sitä omaa tuubaa sillä soitetaan kun että siellä hoidettaisi tanssiryhmän asioita. Eihän siellä ole enää vuosiin ollut edes tanssijoiden kuvat oikein, onko yksikään esitelty tyttö enää tanssimassa tuksun ryhmässä, jos jullea ei lasketa ?
|
|
20.1.10 20:12
Skunkki (vierailija)
|
voi pyhä yksinkertaisuus!!: Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
No ei ainakaan Dollsien sivut ole ammattimaiset! Sen tajuaa sokeakin näätä!
|
|
20.1.10 20:13
TJD (vierailija)
|
facebookista: Johanna Tukiainen Saanko esirukousta että löydän miehen? Ei siis mitä tahansa vaan jonkun sellaisen, että rakastumme oikeasti toisiimme ja voimme elää elämän onnellisesti yhdessä? Kiitos, Johanna
3 tuntia sitten ·
Johanna Tukiainen
Kommentoin tätä siis vielä niin, ettei ihmisen ole hyvä olla yksin. Jumalakin loi aikojen alussa Eevan kaveriksi Aatamille. Kaksin aina kaunihimpi ja olen ihan kyllästynyt olemaan sinkku!!! Ja huonossa suhteessa vuosikausia miehen kanssa joka ei rakasta minua.
3 tuntia sitten
Paras olla nopea ennenkuin joutuu vankilaa. Sen media shown jälkeen ei kukaan koske edes pitkällä tikulla.
Muuten mitähän "väärin käsityksiä" on GC porno paikassa tapahtunut? Tuskin kukaan naimissa oleva mies haluaa tehdä niistä ilmoitusta. Tais se Madter Card "väärin käsitetty" sieltä. Kortin omistajaa ei mainittu?
|
|
20.1.10 20:13
he (vierailija)
|
Mene nyt Jossu vaikka ulkoilemaan raikkaaseen talvisäähän
voi pyhä yksinkertaisuus!!: Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
no vertaa vaikka hs.fi ja dollsdancers.fi, kyllä ihan taviskin näkee mikä on ammattimaista :D
|
|
20.1.10 20:33
angel eyes (vierailija)
|
Johannalla on ollut kovat ammattilaiset tekemässä hänen nettisivuja ja neuvomassa miten bisnes kuvioita hoidellaan!! Siinä ei jonkun yksinhuoltaja näädän mieliptiteet paljon paina!!
|
|
20.1.10 20:34
Laila (vierailija)
|
angel eyes: Johannalla on ollut kovat ammattilaiset tekemässä hänen nettisivuja ja neuvomassa miten bisnes kuvioita hoidellaan!! Siinä ei jonkun yksinhuoltaja näädän mieliptiteet paljon paina!!
joo oli varmaan sillon kun se sivu perustettiin, mutta netti sivutkin vanhenee, uudistuminen olisi tuksulla edessä monella muullakin alueella...
|
|
20.1.10 20:36
Knowledge (vierailija)
|
voi pyhä yksinkertaisuus!!: Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
Yrityksen kotisivujen kanssa on tekemisissä nykyään hyvin moni yrityksen työntekijä. Että sikäli tietoa varmasti näädilläkin on. Tietotekniikka on hallussa nykyaikana muilla paitsi Dollseilla.
|
|
20.1.10 20:49
Palstalla vallitsee highseasong (vierailija)
|
voi pyhä yksinkertaisuus!!: Ihan oikeasti, tietääkö täällä näätivät minkälaiset oikeat ja hyvät ammattimaiset nettisivut on?? Onko täällä naureskelevilla mitään tajua oikean yrityksen promotoinnista ja sitä, miten yrityksen brändin toimintoja myydään netissä?? Ihan kyllä naurattaa, miten täällä ollaan suurtakin asian tuntijaa!! Kai ne oikeat ammattilaiset tietää miten nettisivut tehdään ja miltä hienot nettisivut näyttää ja mitä niissä pitää olla, että niistä on yhriölle markkina arvoa!!!
Kuules Tunkki (haluan uskoa tämän olevan aitoa Jollashovin tuotosta). En usko olevani ainoa tällä palstalla, jolla on näistä asioista kokemusta. Lisäksi ammatillisesti osaamattomat voivat kyllä kertoa käyttäjän/ ulkopuolisen mielipiteen sivustosta.
Ps. Markkina-arvoa ei ainakaan lisää se, että etusivulla myydään kalenteria vuodelle 2009.
|