Wannabe-julkkis - Tia Kiurun blogi

Wannabe-julkkis - Tia Kiurun blogi

Back From The World of Big Brother

5.9.2011

No, se oli sitten siinä! Reissu BB taloon ja sieltä takaisin. Takana on yhtä hemmetin mediamyllytystä ja jatkuvaa vastailua, kuka teki, mitä teki ja kenelle, miksi näin? Oma pää tuntuu edelleen olevan enemmän tai vähemmän talossa ja niissä tunteissa joita siellä kävi läpi.Oli ikävää, oli hälinää, oli pelkoa, jännitystä ja tietämättömyyttä. Vastasinkin hakuprosessin aikana että suurimmat pelkoni koko elämässä ovat asiat, joille itse ei vain voi mitään. Olisi pitänyt osata jo silloin tunnistaa nuo pelot aika olennaiseksi osaksi elämistä isoveljen valvovan silmän alla. Mutta kun uteliaisuus voitti omat epäilykset ja taloon oli päästävä. Hyvä näin.

Ennen taloon astumista ihmisellä pyörii miljoona asiaa päässä. Olotilaa ei helpota tunne siitä että on sysännyt omat lemmikit hoitoon muille ja ukko kärvistelee täällä yksin miettimässä että miksi Tia roikkuu joidenkin hemmetin abtronic iskujen takia Mikaelin ja Benin käsivarressa kiinni. Sen verran allekirjoittaneelle on tullut ikää ja iän myötä ilmeisesti herkkyyttä että tuntui väärältä nukkua tuntemattomien kanssa samassa makkarissa, herätä siitä jyskyttävään krapulaan ja yrittää muistella mitä viimeinen nukahtamista edeltävä tunti pitää sisällään.

Alkoholi, väsymys, stressi / sen laukeaminen, viikkotehtävä ja morkkis tekivät mulle tehtävänsä. Kotiin oli mentävä vaikka kuinka pidin porukasta ja talosta. Ulkona on oikea elämä, oikeat rakkaat, tutut äänet, eleet ja ihmiset.Yllättäen oma pääni teki temput ja pyyhki monia asioita muistista. Tällä hetkellä tarkastelen ensimmäistä iltaa, sähköshokkeja ja karkaamisaamua joko tyhjien aukkojen tai potenssiin sata vedetyllä hidastuksella.

Karkaamisaamusta muistan vain että makasin sängyllä ja tuijotin vastapäätä olevaa seinää. En muista olenko puhunut muille, en muistaisi kylpyhuoneessa itkuani jos en videolta olisi moista nähnyt, en muista tiputtaneeni lenkkareitani keskelle olohuoneen lattiaa ja kömpineeni pesään paljain jaloin. Kyllä siinä on jyskyttänyt päässä jokin alkukantainen tarve päästä kotiin. Ja oikeastaan ainoana asiana päässäni oma perhe, Lex, Xandria, Asser ja Petsku. Siinä päiväkirjahuoneessa itkiessä olisi tehnyt mitä vaan että olisi saanut edes jonkun edellämainituista kainaloon, vaikka järsinyt oikean kätensä irti.

Se kertonee kaikille näistä tunteista ihan riittävästi. Morkkiksena vielä häpeä että pilaa muiden viikkotehtävän ja aiheuttaa kaikille kurjan viikon. Ei siinä paljoa naurattanut. Sekä tuotanto että tuotannosta irralliset BB:n osatekijät ovat olleet ainoastaan helvetin ylpeitä että kuuntelin omaa päätäni näinkin paljon ja toimin kuten itselleni on hyväksi. Moni ihminen pystyy menemään koirana talutushihnassa huumorin, houkuttimen, ajattelemattomuuden taikka suuremman päämäärän johdattelemana, mutta minulla oli kaikki täällä, mitä olisin voinut haluta enemmän kuin taloa ja sen haasteita. Heikkohermoisuutta vai itsetietoisuutta, up to you.

Kotona taas. Istuin ensimmäisen iltani keittiössä miehen kanssa ja kikattelin Asserin hullunkurisille hypyille aamutakkini hihaan. Pieni fretinpoika on ilmeisen onnellinen kun äiti on taas kotona. Pisin aika ikinä erossa toisistamme. Poika hukutti mammansa heti suukkoihin kun nähtiin ja Petsku näytti että kolmessa päivässä ei ollut edistymistä tapahtunut; Asser ei vieläkään pussaile isähahmoaan. Enkä ihmettele, pojilla on välillä kovat matsit siitä kuka on pomo. Ja joskus tuntuu että Asser on voitolla.

Seuraava aamu on täynnä puheluita, haastatteluja, uusia ihmisiä. Osa toimittajista yrittää provosoida kärjistämään asioita, mutta mitä näissä asioissa on kärjistämistä? Nauran ja toistelen olevani BB-historian suuri märkä läntti joka vollottaa enemmän kuin ehtii toistamaan vittu-sanaa. Luen juttuja asukkaista jotka oikeasti ryömivät sydämeeni yhdessä päivässä ja odotan tunti tunnilta että kohta me nähdään, koko porukka.

Selitän sitten kaikille ja kiitän elämäni kasvattavimmasta parista päivästä. Sain vahvistuksen ja hyväksynnän omalle elämälleni itseltäni menemällä BB-taloon. Jos nyt en vielä olekaan maailman paras tyttöystävä, niin tiedän etten ole enää minäminäminä-keskeinen lehmäkään joka kuvaili itseään joskus ikisinkuksi. Ei mikään täällä ulkona ollut muuttunut muutamassa päivässä, mutta ihminen todellakin muuttuu sillä hetkellä kun tajuaa olevansa lukittujen seinien sisällä, tuntemattomien ihmisten kanssa. Eikä tilannetta muuta kuin hullunkurisemmaksi se että koko kansa katsoo ja arvostelee. Samaan aikaan olin valmis antamaan itsestäni kaiken ohjelmalle mutta toisaalta kaikki jolle oli mitään annettavaa, oli täällä.Tässä siitä siis lopputulos.

Kysymys siitä, oliko epäreilua mennä taloon ja keskeyttää leikki heti kun siltä tuntui, eväten muilta hakijoilta mahdollisuuden taloon pääsyssä on hyvin yksinkertainen; Kaikilla on ollut omat tilaisuutensa päästä taloon. Tuotannolla on varmasti vinopino vara-asukkaita jotka ovat saaneet yhtäläisen mahdollisuuden päästä taloon. Kuten mekin. Ja nyt siihen sai uusi kilpailija (Amanda) mahdollisuuden.

Se että täällä menoa arvostelee muutamakin entinen, (muunmuassa leuaton) BB-kilpailija joka ei vain osaa tuntea myötähäpeää omaa itseään kohtaan, saati samaistua talon fiiliksiin/ihmisiin, aiheuttaa itsessäni pelkkää vitutusta. Isolla V:llä.Talon ”rumat” ihmiset sattuvat olemaan normaalia suomalaista kansaa joista jokaisella oli sydän ja tunteet kohdillaan vaikka tv:tä kuinka tehdäänkin. Ja nimeltä mainitsemattoman tulisi tämä tietääkin. Sehän on  edellytys kyseisessä prosessissa.

Mutta surullistahan se on, huomata kuinka eräillä wannabe-julkisuus muuttuu julkiseksi idioottimaisuudeksi edellyttäen että kaikkeen täytyy lähteä mukaan, avioliittokonseptin turmelusta oman kroppansa häväisyyn, muiden arvosteluun vaikka varaa moiseen ei kumitisseillä ja 13-vuotiaan teinitytön egolla olisi. Oman itsensä kuuntelu ja oma hyvinvointi voi olla ”aikuisellekin” niin pirun vaikeaa.

Jokainen BB-talon asukas oli osana tutkailuani wannabejulkisuudesta. Jokainen tiesi että julkisuus tavalla tai toisella osuu eteen talosta päästessä, mutta monellekaan se ei ollut syy hakea tai edes tietoinen odotus. Kourallisesta hyviä asukkaita vain pieni murto-osa tulee jäämään julkisuuteen, enemmän ja vähemmän siksi että heillä on jotain annettavaa. Osalla asukkaista on jo entuudestaan oma alansa. Typerillä tempauksilla ja putkiaivoisuudella kun ei päästä puusta pitkälle. Onneksi on olemassa ihan normaali, oma elämä. Meillä kaikilla.

Tia

Tämä postaus oli Tia Kiurun viimeinen kirjoitus wannabe-julkkisbloggarina.

Kommentit (56)

Ihminen itsekkin (vierailija), 5.9.2011 klo 14.08

Onnea elämään. Jokainen valitsee oman tiensä ja kulkee sitä miten parhaaksi näkee ja miten elämä vie. Älä välitä tulevista haukkujista ja marmattajista, heillä tuskin on ikää tai kokemusta. Muista olla oma itsesi ja tavoitella asioita, jotka tekevät sinut onnelliseksi! Hyvää jatkoa.

Ricardo (vierailija), 5.9.2011 klo 14.24

Paskaa

Kukaan ei ole täydellinen! (vierailija), 5.9.2011 klo 14.27

Sä sentään osaat kirjoittaa niin että tekstiä on kiva lukea!!!Ihan hyvä että annoit Hannalle takaisin, mutta eiköhän kuitenkin Hannan ulkonäköön puuttuminen syyllistänyt sutkin siihen saman mistä Hannaa moralisoit???
Hanna on Hanna ja haluaa Hannana pysyä julkisuudessa, eli blondi,kumitissi pissiksenä.
Kaikkee hyvää sulle ja teit ihan oikein poistuessasi talosta kun siltä tuntui.

Tintille tsemppiä (vierailija), 5.9.2011 klo 15.07

Onnea vaan matkaan, Tia, jos satut vielä lukemaan näitä.

Julkisuus voi olla ihan hyödyllistä, jos se perustuu ansioitumiseen jossain muussa työssä kuin julkkiksena olemisessa. Sun mielipiteitä kuunnellaan, jos olet älykäs, viisas ja osaat kirjoittaa, ja vielä käy sen verran tuuri, että saat tekstisi esille oikeaan paikkaan.

Mieluummin kannattaa yrittää kerätä mainetta sitä kautta, että on hyvä jossain ja tulee sen vuoksi kuuluisaksi. Ei BB:tä, halpoja mallikisoja, messuemännöintiä. Opiskele, lue, sivistä itseäsi ja tee se duuni kolumnistina, toimittajana, kirjailijana tai mitä nyt ikinä haluatkaan. Jos julkisuus tulee tuota kautta ja sen haluaa ottaa vastaan, niin sitä on helpompi hallita. Aina on se pääasiallinen työ selkänojana, johon se kuuluisuus perustuu ja johon voi aina palata osoittamaan ne todelliset kykynsä. Ymmärrätkö?

Voi olla, että ei pääse suoraan Hesariin tai Imageen kirjoittamaan, mutta sitten pitää vaan tehdä duunia ja aloittaa sieltä pohjalta, ja katsoa mihin kyvyt riittää.
Muuten käy Tuksut, eli pitää alkaa keksiä mitä kummallisimpia tempauksia ja verukkeita sille, että pysyy lehtien palstoilla. Se on törkyä ja kohua, joka ei yleensä ketään elätä, todennäköisesti maine menee pilalle ja henkinen elämä häiriintyy melko varmasti.

Leuaton henna (vierailija), 5.9.2011 klo 15.10

Mikä vitun hanna?

Elämässä on muutakin kuin TURHA julkisuus (vierailija), 5.9.2011 klo 15.12

Etköhän sä vain käynyt siellä ne pari päivää että saisit ruman botoxi-turpasi vähän esille mediassa. Olet samaa säälittävää kastia kaverisi Turha-Tukiaisen ja sun muiden Henna Kalunaisen että Aitolehtien tapaan …

…. (vierailija), 5.9.2011 klo 15.31

Ymmärtäisin tuon vuodatuksen jos olisit ollut siellä vaikka n.1vko tai kk.. MUT olit 2 päivää???? Ei hyvältä vaikuta pääsi.. kandee ehkäö jutella jonkun kanssa.. miä siinä sähkössä niin paljon pelotti? Onko joku joskus satuttanut sinua sähköllä tms?

Luuser (vierailija), 5.9.2011 klo 15.53

Käsittämätöntä valitusta parin päivän poissaolon jälkeen. Et tainnut kuitenkaan saada tarpeeksi media-aikaa tempauksellasi… Säälittävää

:) (vierailija), 5.9.2011 klo 15.53

Osasit antaa hyvän kuitin HK:lle. Tekstisi on selvää ja rivien välistä osaa lukea hyvin.
Paremmin kirjoitat kuin Kalinainen. Älä lopeta kirjoittelua.

Päihde K.Linikka (vierailija), 5.9.2011 klo 15.57

”ne on ikäviä ne vieroitusoireet, joskus ne vie jopa läpi seinien”

Tampereen tsaaritar (vierailija), 5.9.2011 klo 17.06

Kiitos, että lopetat bloggaamisen. Se on ainoa oikea ratkaisu.

H (vierailija), 5.9.2011 klo 17.12

ja Tia kirjoittaa 7.7.2011: ”Suurin häpeä mielestäni on toisten naisten mollaaminen. Kuin toisten menestys, kauneus, hieno luonne ja näkyvyys olisi omasta nallekarkkipussista pois? Niinhän ei ole. Nallekarkkeja riittää… Nautitaan siis kesästä ja ollaan hyviä toisillemme!” jep jep..

Julkisuusriippuvaisiahan riittää (vierailija), 5.9.2011 klo 17.20

Henna toteuttaa samaa kuin exukkonsa Turhinen.Joka onkin sanonut suoraan haluavansa julkisuutta keinolla millä hyvänsöä, oli se sitten hyvää tai täyttä paskaa.

mies ihailijasi (vierailija), 5.9.2011 klo 17.50

tia olin/olen fanis

oot ihgu!

puropesä (vierailija), 5.9.2011 klo 17.52

hahaha, sallithan mun nauraa.
ihminen joka on ilmiselvästi leikellyt itseään, mollaa blogissaan toista samalla tavalla itseään leikellyttä :D käsittämätöntä tää maailman meno ja nää hemmetin bb-tyypit. säälittäviä julkisuudessa pällisteleviä naamoja.

bb.tirkistelijän puoliveli (vierailija), 5.9.2011 klo 18.10

Tsemppiä Tiia,ekana päivänä en susta pitänyt,mutta nyt vittuttaa kun joku flegmaatinen sekundalatino tuli sun tilalle.sussa oli sentään vähän särmää..

Miku66 (vierailija), 5.9.2011 klo 18.31

säälittävä pissis

Utelias Uuno (vierailija), 5.9.2011 klo 18.39

Ei Tia kaipaa sääliä. Tia kaipaa julkisuutta, vaikka toisin väittää.

Kas, kun siitä julkisuudesta SAATTAA hyötyä taloudellisesti, ilman mainittavia omia meriittejä.

Raadollista on elämä ja kai se on sitten raatojulkisuutta.

Umakeko (vierailija), 5.9.2011 klo 18.56

Miten voi mimmi alittaa riman olemuksellaan ja käytöksellään näinkin reippaasti?

Onneton luuseri!

Hymy maksaa! (vierailija), 5.9.2011 klo 18.57

Millon nähään tissit?

Epätietoinen (vierailija), 5.9.2011 klo 19.00

Tekeex tää Hennat? Onx häpykarvat myytävänä?

roskisdyykkari (vierailija), 5.9.2011 klo 19.33

HUUTONAURUA!!!

Tervemenoa!

TITTA PÅ MEJ (vierailija), 5.9.2011 klo 22.51

HAH! KYLLÄPÄ NE ASUKKAAT TALOSSA ON NYT NIIN IHANIA, MUTTA KUKA MUISTAA SEN VIDEOKLIPIN JOSSA TÄMÄ TYTTÖ HAUKKUI KOKO PORUKAN JA SANOI MITEN ON ULKOPUOLINEN OLO TALOSSA!! SELVÄÄ SILMÄNLUMETTA! KIRJOITETTU KOKO JUTTU! EIHÄN KUKAAN OIKEASTI USKO ETTÄ SE OMASTA TAHDOSTA LHTI LÄPYTTÄÄN TALOSTA???? RAHASTA LÄHTI! USKOKAA POIS!

hiljasta on (vierailija), 6.9.2011 klo 03.43

jokohan voitas kohta saada oikeesti hyvä wannabejulkkis-bloggari tai sit lopettaa tää koko idea… ei vaan niinku tunnu ottavan tuulta alleen ku ämmät vaan lopettaa kesken. kiva olis seurata semmosta julkkispyrkyriä jonka joku muistais viellä ens viikollakin

Olen edelleen tässä (vierailija), 6.9.2011 klo 06.09

Blogin nimi on lähtökohtiasesti haastava. Sehän on valmiiksi pilkkanimi. Jos bloggaaja on vieläpä wannabejulkkis niin sehän on tavis eikä niiden tekemiset kiinnosta.

Niinhän se Tuiderokin kuvittelee että hänen ryyppyreissunsa tai kahvinkeittonsa poikkeasi muitten viisikymppisten työttömien arjesta.

Kirjoita jatkossakin (vierailija), 6.9.2011 klo 08.34

Sinun Blogissasi on enemän asiaa kuin yhteensä Henna ja Tuijan kirjoituksissa,jotka ovat täyttä PASKAA:

Neuvo sulle Tia (vierailija), 6.9.2011 klo 10.48

Hennan ja Tuiden kirjottelut on pelkkää typerää roskaa jota sivistyksen puutteesta kärsivä tuulellakäyvä on suoltanut. Tia sentään osaa kirjottaa ja saada ymmärrettävää tekstiä aikaiseksi. Harmi vaan ettei hänellekään tapahdu mitään kiinnostavaa eikä hänelläkään ole mitään kerrottavaa. Nyt kannattaa miettiä opiskelemaan lähtöä, suorita vaikka iltalukio ja sitten jotain ammattiintähtääviäopintoja. Unohda TV ja radio, maassa on ylitarjontaa yrittäjistä, varmaan 100 tarjokasta yhteen duuniin.

I wonder. (vierailija), 6.9.2011 klo 16.02

On se hyvä että löysit ittes parissa päivässä. Olisko himppusen pitäny miettiä sitä taloon menemistä etukäteen eikä vaan taas juosta tyhjäpäisenä wannabe-julkkiksena ”kuuluisuuden” perssä. Ja hei, ei KUKAAN oikeasti lähde tuonne bb-juttuihin vain elämänkokemusta kartuttamaan. Siihen on pikkuisen turha vedota.

I wonder. (vierailija), 6.9.2011 klo 16.11

Pari bloggausta aikaisemmin:
Suurin häpeä mielestäni on toisten naisten mollaaminen. Kuin toisten menestys, kauneus, hieno luonne ja näkyvyys olisi omasta nallekarkkipussista pois?

wannabe (vierailija), 6.9.2011 klo 17.25

Kirjottaako tää itsestään kun puhuu 13-vuotiaasta wannabe-julkkiksesta?

onnea valitsemallasi tiellä (vierailija), 6.9.2011 klo 17.30

hyvä Tia!nyt vaan elät normaali-elämää etkä ala kalinaisex/tunkiox/parviaisex etc.!olit rohkea ja fiksu kun läksit kiitämään,teit miten järki ja sydän sanoi!Hyvää Syksyä!:)

Elmo (vierailija), 6.9.2011 klo 18.15

eikö koko wannabe julkkis systeemin voisi jo lopettaa, ei ketään kiinnosta nämä tapaukset.

Petz (vierailija), 6.9.2011 klo 20.47

Petsku = Petzhman Ahmadi, hän joka osti Viivi Pumpaselle ainakin viisi Porschea?

TsadinG (vierailija), 6.9.2011 klo 21.37

Tää sano jossain haastattelussa että koiranpennun elämä on sille tärkeempi kuin ihmisen. Että hän pelastaisi koiran palavasta talosta ennen vauvaa. Onnea elämään…

Ansku (vierailija), 6.9.2011 klo 21.43

Oon sun kanssa Tia täysin samaa mieltä. Löysit itsesi talossa ja sen mitä halusit. Ei sillä ole mitään väliä menikö siinä päivä, pari vai viikko. Tajusin siinä parin päivän ajan kun katsoin bb:tä et oot tosi fiksu ja sun suusta tulee myös paljon asiaa :)

siistii… (vierailija), 6.9.2011 klo 21.50

Ihanaa että jollain on noin korkee moraali yms, hehe. Kumisesta ulkomuodosta en nyt HIRVEESTI lähtis ketään arvostelemaan noilla täytteillä…

Kiitos. (vierailija), 6.9.2011 klo 22.52

En tunnistanut sitä BB:ssä tutisevaa ja valittavaa surkeaa olentoa heti täksi tylsäksi Wannabe-bloggaajaksi. Nyt on maistettu julkisuutta, ja pahalta maistui? Hyvä, jos sen huomaa ja tunnustaa. Blogin lopetus on viisas päätös. Toivottavasti maltat pysytellä pois turhasta julkisuudesta. Parhaat BB-julkkikset, ne voittajat, ovat älynneet jättää tyrkkyjulkisuuden tyylikkäästi taakseen. Vain aikaisessa vaiheessa ulos äänestetyt tyrkyt edelleen yrittävät keinolla millä hyvänsä tienata leipänsä julkkisjuoruilla ja tyhmillä tempauksilla. Kuten alastonkuvilla.

riitti (vierailija), 7.9.2011 klo 12.23

Uskomattoman naurettava pissis!!! ei pitäs päästä bloggaamaa saati telkkarii, oksettavan näkönen yksilö HYI!!!

jee (vierailija), 7.9.2011 klo 17.54

Mielestäni blogisi oli todella paljon parempi, kuin edeltäjäsi. En ymmärrä miksi ihmiset dissaavat sinua BB talosta lähtösi takia, ihan hyvä päätös mielestäni! Toivon sinulle kaikkea hyvää elämääsi ja onnea tulevaan.

tia viulu (vierailija), 8.9.2011 klo 01.11

Wannabejulkkiksen blogi ja kirjoittaa paskaa Henna Kalinaisesta.. Itsellä botoxia huulissa ja haukkuu kumitissiksi. Nyt ei mee kaikki ihan yks yhteen. Oletko katsonut peiliin?

HAHAHHA! (vierailija), 8.9.2011 klo 14.31

Tyhymä ämmä sanon minä. kiva kun kävit talossa, sain hyvät naurut kun oot niin tyhymä ja säälittävä ruikuttaja joka kerjää keinolla millä hyvänsä huomiota ja julkisuutta. sait julkisuutta ainakin järkyttävänä itkuparkupotkuraivari pissiksenä joka sortuu heti kun ei kanneta hopea tarjottimella eteen kaikkea. siinäs haukut ja mollaat muita blogissa mutta meeppä sanoo päin naamaa ja KATO PEILIIN!

x x x x (vierailija), 8.9.2011 klo 15.54

näytä tissit

Meikkipelle (vierailija), 8.9.2011 klo 16.36

Onko kukaan sanonut tälle ämmälle et opettelee meikkaa. Kattokaa mikä törkyturpa!

lol (vierailija), 8.9.2011 klo 21.01

hirvee venäläinen meikkipelle!

Pupu pöksyyn vai? (vierailija), 10.9.2011 klo 22.59

Just.Noin se fiksu ihminen käyttäytyy!Kyllä sillä hennalla leuka on,mutta sinulta puuttuu jotain ihan pään sisältä.Ajattelepa sitä.

Pieni korjaus (vierailija), 11.9.2011 klo 13.24

On sillä Hennalla leuka kun voi valkoviiniä juoda, muutenhan kaikki juotu valuisi pitkin rinnuksia jossei mikään pitelisi huulia toisiaan vasten.

Esko (vierailija), 12.9.2011 klo 00.36

Miten ihmeessä pystyt haukkumaan muiden kumitissejä, kun olet itse 15-vuotiaasta asti halunnut sellaisia, mutta sairaus estää hankkimasta? Hennalta on kysytty mielipidettä ja se on sen antanut, harmi että et kestä minkäänlaista kritiikkiä ja otat heti itseesi. Hennassa on kyllä samaa vikaa, tulisi hauska julkisuudenhimoisten bimbojen catfight! :D Henna on tosin tsempannut kovasti kritiikin myötä (laihdutuksen myötä tuli leuka, ja pissistyyli vaihtui pois, paras oli kyllä Tuksusta eroon hankkiutuminen…) niin säkin voisit yrittää vähän kehittyä.

Joo eiköhän tää tässä ollut (vierailija), 12.9.2011 klo 18.44

Poistukoon Tia ikuiseksi ajoiksi julkisuudesta, tai no, ei pikavisiitti BB-talossa ole mitään julkisuutta enemmänkin hölmö tempaus.

positiivisesti yllättynyt. (vierailija), 13.9.2011 klo 12.25

Moi Tia!
Olit oikeesti ihan sydämellisen olonen tuolla talossa. Varsinkin Minnan auttaminen pyyteettä ja Stefanin puolustaminen toi mun mielestä hyviä puolia sussa esiin. Pitää myöntää, että olin aika skeptinen aluksi, mutta harmittelin paljon, kun karkasit talosta. Nyt tärkeintä on, että keskityt omiin juttuihisi, etkä rupea kalinais-tukiais-tyrkyksi, koska silloin pisteet tippuvat rajusti. Sulla on hauskoja tekstejä, kiitos niistä! :)

Hyvästi, ja kiitos lopetuksesta. (vierailija), 13.9.2011 klo 21.34

Hyvä lopetus, Tia. Ja hyvä päätös lopettaa. Tosin siinä olet väärässä, etteikö julkisuudessa nykyisin valitettavasti pysyisi typerillä tempauksilla (alastonkuvat, salarakastouhut, juopottelut ja tappelut, ”avautumiset”). Siitä kaikenkarvaiset salarakkaat, tukstut ja kalinaiset ovat hyvänä esimerkkinä. Tietyille lehdille kelpaa käyttötavaraksi kuka vaan kansakunnan friikkinä ja sylkykuppina.

Kommentointi vaatii rekisteröitymisen

Kirjaudu sisään
Rekisteröidy tästä
Unohtuiko salasanasi?

Blogit

Kaksijakoisia fiiliksiä lapsiperheissä

Supermarjon superblogi
22.5.2013

Lemmikin kuolemaa saa surra!

Geroniman G-piste
7.5.2013

Leppoisan nallekarhun Via Dolorosa

Tähdenlento - Nallen Voice Of Finland -blogi
2.5.2013

Kohti ääretöntä ja sen ali!

Sisäpiiritietoa - Sarah Nousiaisen BB-blogi
4.12.2012

Vain positiivisia asioita!

Niko Saarisen BBlogi
14.11.2012

"Jäin Espanjaan, huutokauppaan omaisuuteni!"

Pää pyörällä Euroopassa - Markku Mutasen matkablogi
18.9.2012

Jäähyväisblogini

Kohumanageri - Tuija Järvisen blogi
19.7.2012

Kympin pilu

Tähdenlento - Nallen Idols-blogi
8.5.2012

Bileristeilyä ja joulun odotusta!

Julia Tukiaisen blogi
24.11.2011

Isoveljeä pompotellaan!

Henna Kalinaisen BB-blogi
4.11.2011

En ole pettänyt Johannaa!

Arto Länsmanin blogi
31.10.2011

Back From The World of Big Brother

Wannabe-julkkis - Tia Kiurun blogi
5.9.2011
Anne Anttila

Ystävällisyyttä, kiitos!

Hymyn toimittaja lakeuksilta - Anne Anttilan blogi
22.6.2011
Kalle Väistö

Hautakangas ei ollut syy vaan seuraus!

Kaapon kaunottaret – Hymyn missiblogi
4.6.2011
Laine Bruce

Viimeinen blogini - tässä kerron syyt!

Wannabe-julkkis - Laine Brucen blogi
2.5.2011
Toni Haste

BB-voittajaksi haluan...NINON!

Haste la vista! - Toni Hasteen BB-blogi
22.11.2010
Johanna Tukiainen

Moikka vaan Suomeen täältä Gambiasta!

Seksiä ja samppanjaa – Johanna Tukiaisen blogi
21.10.2008

Uusimmat

1a, Sara Hamraoui, 21 v, Helsinki 1b, Sara Hamraoui, 21 v, Helsinki 2a, Heseri Tammekänd, 19 v, Helsinki 2b, Heseri Tammekänd, 19 v, Helsinki
3a, Anni Ikonen, 22 v, Kouvola 3b, Anni Ikonen, 22 v, Kouvola 4a, Suvi Laakkonen, 23 v, Jyväskylä 4b, Suvi Laakkonen, 23 v, Jyväskylä
5a, Susanna Salonen, 19 v, Helsinki 5b, Susanna Salonen, 19 v, Helsinki 6a, Taruanne Puraskivi, 23 v, Espoo 6b, Taruanne Puraskivi, 23 v, Espoo
7a, Jasmine Peltorinne, 18 v, Pori 7b, Jasmine Peltorinne, 18 v, Pori 8a, Marika Koivukangas, 20 v, Kaustinen 8b, Marika Koivukangas, 20 v, Kaustinen

Katsotuimmat

Kadi Piller 6 Marika Fingerroos 2 Henna Tuominen ja Lasse Koistinen 3 Henna Tuominen
Johanna Tukiainen matkalla Playboyhin Johanna Tukiainen 1 Marika Fingerroos seksikkäänä kotiäitinä 1 Anne-Mari Berg 1
Marika Fingerroos Janita Janatuinen Johanna Tukiainen burleski-nakuvideolla Johanna ja Julia
Marika Fingerroos futiskentällä 8 Hannele Lauri 8 Jylhä Tiina 5 Susan Ruusunen ja uudet rinnat

Parhaat

2a, Ninja Närhi, 21 v, Espoo Henna Tuomisen kuumat kuvat 11 2b, Ninja Närhi, 21 v, Espoo 6a, Iida Nordström, 19 v, Turku
Henna Tuomisen kuumat kuvat 8 Heinäkuun 2011 kalenterityttö Lotta 8b, Jenna Ruohola, 18 v, Ulvila 8a, Jenna Ruohola, 18 v, Ulvila
Henna Tuomisen kuumat kuvat 3 Syyskuun 2011 kalenterityttö Oona Hosko 6b, Iida Nordström, 19 v, Turku BB-voittaja Janica saa kyytiä 9
3b, Kristina Airi, 18 v, Helsinki Henna Tuomisen kuumat kuvat 10 Henna Tuomisen kuumat kuvat 9 8a, Berit-Anne Juuso, 18 v, Enontekiö Karesuvanto

Lähetä juttuvinkki ja tienaa 5000 euroa.Osallistu Nettivisaan - voita 200 euroa!Karin Havupuu-uutejuoma - ja pysyt kunnossa

 

Lähetä juttuvinkki ja tienaa 5000 €