Viimeinen blogini - tässä kerron syyt!
Heippa kaikki lukijat. Tämä on minun viimeinen blogi minkä kirjoitan. Olen joutunut miettimään paljon asioita ja tekemään vaikeita päätöksiä.
Ystävät, poikaystävä ja perhe on minulle kaikki kaikessa ja on tullut vähän sanomista tästä minun blogin kirjoittelusta ja päätin että minun on vain pakko lopettaa. En halua menettää ketään tärkeätä ihmistä elämästäni. Joskus on vain pakko tehdä vaikeita valintoja vaikka kuinka haluaisi jatkaa toista asiaa mutta nyt minun kohdalla kävi näin.
En ala kauheasti tässä kirjoittelemaan mitään kun tosin ei ole oikein mitään sanottavaa koska kyllä varmaan jokainen ymmärtää syyni miksi lopetan kirjoittamisen.
Mutta ei tämä tarkoita sitä että en haluaisi päästä julkisuuteen, tietenkin haluan mutta ehkä eri tavalla tai vähän myöhemmin. En kyllä tiedä vielä miten mutta kirjoittaminen ei ole minun juttuni jos sanotaan suoraan.
Mutta kyllä mua tullaan näkemään julkisuudessa jossain vaiheessa ja jollain tavalla. Lupaan sen :) Nyt vain jatkan työntekoa ja odottelen kesää innolla, varsinkin kesäkuun ensimmäistä päivää kun tämä neiti lähtee ekaa kertaa ulkomaille tai siis etelämatkalle ja parhaan seuran kanssa.
Hyviä kesän odotteluja kaikille :)
-Laine-
——–
Tämä on Laine Brucen blogin viimeinen kirjoitus. Laine ehti pitää blogiaan Hymyn verkkosivuilla puolitoista kuukautta. Wannabe-julkkiksen blogin oli tarkoitus antaa kasvot julkisuuspyrkyryydelle, joka leimaa Risc Monitorin muutama vuosi sitten tekemän tutkimuksen mukaan suurta osaa nuorista ja nuorista aikuisista. Tutkimuksen mukaan alle 25-vuotiaista peräti 39 prosenttia ilmoitti ihanneammatikseen julkkiksen.
Ehkäpä sinä haluat jatkaa blogia ja olet valmis rankkaankin palautteeseen. Ota yhteyttä toimitukseemme.



































































































