Julia Tukiaisen blogi

Julia Tukiaisen blogi

En enää sekoile keikoilla!

7.11.2011

Tulin just lenkiltä mun iskän, Bonzon ja Nassun kanssa. Oli tosi raikastava kävely, rakastan tehdä koirien kanssa pitkiä lenkkejä. Teimme diilin mun isän kanssa, että seuraavan kuukauden aikana kun hän on vielä luonamme Suomessa, teemme joka päivä yhdessä ainakin yhden pitkän lenkin. :) Huomasin äsken, että paljon mukavampi kävellä kun on joku kenen kanssa höpötellä. :)Mun isä on maailman hupaisin, fiksuin, kiltein ja sympaattisin isä maailmassa, ollaan tosi läheisiä.

Nassu karkasi muutama päivä sitten pihaltamme, se oli kateissa kaksi päivää. Onneksi mitään ei sattunut sille, se löytyi peräjollaksen kävelytieltä, mistä se vietiin yöksi Viikin karkulaisten kotiin. Hih. Vitsailin kun haettiin se sieltä ja siitä perittiin maksu, että pelastimme ja maksoimme takuut, että Nassu pääsee putkasta. Loppu hyvin, kaikki hyvin. Siellä ns. putkassa oli paljon karanneita koiria, Nassu oli niin ihana kun se pääsi sieltä. Se ei tiennyt mitenpäin olla ja vikisi kauheasti ja pyöri kuin pallo. :) Kulti pääsi kotiin.

Meillähän on se yhteinen uusi biisi Johannan kanssa; Apinamies. Omasta mielestäni se on tosi hyvä menobiisi, aionkin nyt tulevina viikonloppuina esittää sitä ympäri Suomen johannan kanssa. Tarkoituksenani oli pitää lomaa jouluun saakka, mutta fakta on se että aika käy pitkäksi ja rahalle olisi käyttöä. Muutamilla keikoilla olen mokannut alkoholin suhteen, nyt aion olla keikoilla kokonaan juomatta. Työ työnä, ei enää sekoiluita. :) Olen kuitenkin esiintynyt vuodesta 2003 lavoilla ympäri Suomen, kunhan alkoholi ei pilaa keikkaa kaikki menee hyvin. Tykkään tosi paljon esiintyä. Joulukin lähestyy, täytyy saada tienestiä jotta saa hankittua hienot lahjat kaikille.

Mulla on nyt ihan kauhea mania kenkäkauppa Brandosin kanssa. Tein vaatehuoneen inventaarion ja huomasin että minulla on huutava kenkäpula. Olenkin nyt koko viikonlopun ruotinut satoja kenkiä Brandosin nettikaupassa läpi ja aion tilata tänään ainakin yhdet kunnon talvisaappaat, yhdet nilkkurit ja parit korkokengät. Olen ihan hulluna heidän kenkiin, upeita merkkejä ja luomuksia. Tilaan kaikkia erikoisia, uniikkeja kenkiä. Harvoin löytää kaupan jossa on niin laaja valikoima, niin upeita ja laadukkaita kenkiä joka makuun. Itse rakastan värejä, kaikki tilaamani kengät ovat värikkäitä. Vaatekaappini on  myös hyvin värikäs, kuten maalaukseni, joten miksei myös kenkäni? Heh.

Olen maalannut yhden upean värisen pohjan akvarelleilla yhdelle taululle, jonka aion ottaa mukaan Tukholmaan. Se on aika iso pohja ja mulla on sille loistava idea. Pikkusiskoni Jasmina on myös fantastinen tekemään maalauksia, haluan että hän maalaa valmiille pohjalle ison suojelusenkelin. Sitten minä maalaan jonkun kauniin tekstin sen viereen. Teemme siskotaulun. Odotan paljon Tukholmaan lähtöä, tässä on kuukausi aikaa nähdä kavereita ennenkuin lähden. Ihanaa kun joulu tulee, se on aina ollut mulle vuoden tärkein juhla. Mutta sitä odotellessa, ihanaa joulun odotusta ja tunnelmallisia kynttiläiltoja. <3

Love, 

Julia <3

Kommentit (75)

Koljo (vierailija), 7.11.2011 klo 11.07

Jaa-ha.

jep (vierailija), 7.11.2011 klo 11.11

ei taida olla kumminkaa teidän piisi……..

Säälin sua.. (vierailija), 7.11.2011 klo 11.27

Julia, sinä olet kyllä sellainen ressukka että sääliksi käy. Melkein kolmekymppinen nainen, jolla elämänhallinta ihan hukassa, eikä mitään itsekritiikkiä. Se sinun esiintymisesi on kuin parrakasta naista katseltaisiin; friikkishow jossa alennat itsesi sisaresi tasolle. Sinun kannattaisi hankkia ammatti ja mennä töihin, jossa ei tarvitsisi hinkata tissejä siskosi hinkkeihin ja kävellä lavaa edestakaisin liian pienissä vaatteissa. Teille nauretaan, mutta onneksi et taida tajuta sitä. Se suojelee ainakin vielä. Toivottavasti et koskaan tajuakaan sitä..

Julle Bulle (vierailija), 7.11.2011 klo 11.36

Tykkään esiintyä, vaikka en osaa tanssia enkä laulaa. Osaan vain kusettaa lähiövalaan piskejä ja tämän blogin tyhmimpiä lukijoita. Ei mulle taaskaan kuulunut mitään mutta kirjoitin kummiskin. Hih!

Lahjavinkki (vierailija), 7.11.2011 klo 11.50

Varmaan sun perheellesi paras joululahja olisi, jos olisit pari kuukautta ihan ilman viinaa. Voisi kuvitella, että ainakin vanhemmillesi ja useimmille sisaruksistasi se olisi paras joululahja.

Kai he ne nyt ymmärtävät, että tänä vuonna ei ole ollut paljon rahaa käyttää joululahjoihin.
Ei ole taaskaan mitään järkeä lähteä ”töihin” saikun aikana. Miksi alkaa taas tehdä sellaista ”työtä”, jossa tietää repsahtaneensa monta monta kertaa. Let's face it, te ette ole todennäköisesti koskaan tehneet yhtäkään keikkaa selvinpäin. Joten miksi ottaa taas riski?
No, itsehän teet päätöksesi ja otat riskit.

Minä (vierailija), 7.11.2011 klo 12.14

Se on kuulkaa vaikeeta olla ilman viinaa,omin avuin. Se lähtee herkästi lapasesta jo yhden drinkin jälkeen. Viina koukuttaa pahasti.Jos Johanna kummiskin juo,on Julian paha olla kuivilla.Jos Johanna oikeesti välittäis siskostaan,olisi itekkin ottamatta. Miehet tykkää enempi raittiista naisista, ei kukaan MIES ota alkoholistia vaimokseen,luuserit erikseen sitten.Muuten,raikasta luettavaa Julialta.Ei kehu,eikä korosta itteensä koko aikaa,kuten eräs.

Olen kännikeikkaillut jo vuodesta 2003 (vierailija), 7.11.2011 klo 13.20

Kukaan ei ole koskaan nähnyt Juliaa keikalla selvin päin. Tästä on paljon videomateriaalia. Paikka kuin paikka Julle on ihan zombina tai nukkuu takahuoneessa. Olen tehnyt keikkaa vuodesta 2003. Niin kauan on myös sinun alkoholismisi kestänyt. Muistelepa mitä kerroit Maria Show'ssa. Surullisen kammottavia kännisekoiluja keikoilla löytyy Juutuubista kummenittäin. Kolmen vuoden takaisin Raumanmeren Juhannus = kammottavaa. Siitä meno on vain pahentunut. Älä mene keikoille!

Matkoihin vaan!! (vierailija), 7.11.2011 klo 13.38

Entäs Thaimaa?
Entäs Kanaria?
Entäs kuvamatka ympäri Suomea?
Sun piti näihin mennä!!!
Millä rahalla ostat kengät? Saatko työttömyyskorvausta?
Pappa betalar…

Taulut (vierailija), 7.11.2011 klo 13.40

Älä tee niitä taulua enää, saat ne vaan lahjaksi siskotasi sitten.

mari (vierailija), 7.11.2011 klo 13.42

Mene, mene vaan keikoille.
Sinua on hupia katsella kun läntystät lavalla ja yrität tehdä kyykkyjä ja voit heittäytyä lattiallekin välillä pitkäksesi, niin teidän sisarusten taidoissa ei ole hurraamista, mutta siitähän yleisö hupinsa repii ja te ressukat olette ihan tosissanne kuvitellen olevanne ammattilaisia, niin missä?? ette kumpikaan osaa yhtään mitään.

Lady Von Huccuntuccu (vierailija), 7.11.2011 klo 13.45

Nostan hattua Jullelle! Itse en kykenisi yleisellä paikalla tissit paljaana ulisemaan apinamiestä ilman, että olisin ”totaalisesti perseet olalla”.

Mania (vierailija), 7.11.2011 klo 13.50

Newsflash! Kaikkia Brandosin malleja on valmistettu kymmeniä tuhansia kappaleita. Se siitä uniikkiudesta.

<3<3<3 (vierailija), 7.11.2011 klo 13.54

Hei älkää noin katkerasti kommentoiko Julian blogia.Julia on piristynyt ja muuttanut elämänsä suuntaa ihan selvästi.Ihana Julia! Elämä voittaa! Syksy on monille ankeaa myös henkisesti ja se todella näkyy myös täällä,mitä ihmiset kirjoittaa.Masennusta ja maanisdeppiä tuntuu monella olevan. Julia minä tuen sua ja tulen kannustamaan keikoille,heti kun pääsen.Haluan nähdä glamour ihmisiä ihan livenä,kauniit naiset,mageet kuteet ja ihqut kengät. Wau! Tsemppiä tyttö,sinä pärjäät!

Tri Tukiainen (vierailija), 7.11.2011 klo 14.33

Tukiaisten puolustajat tekevät aina muista kirjoittajista jotain diagnooseja, ja aina kaikki toisin ajattelevat ovat sairaita. Tuksuko siellä kirjoittelee?

T: Julle 8 vee (vierailija), 7.11.2011 klo 14.36

:D

n (vierailija), 7.11.2011 klo 14.41

Koiran omistaja tekee yhden pitkän lenkin kuukaudessa,nii kauan ku isi on suomessa?Ja voi Juulia parkaa,jos tienistit on kiinni siskon kanssa tehdyistä keikoissta!Meinaan kun kauaa ei voi enää kestää siinä,että ihmiset ei enää sirkuksen parrakkaita naisia tule nauraamaa ja sitte on manit tienattu.Lopeta dokaaminen,kouluta ittes ja mene töihin!Nuori ihminen,näyttää 40v ja on hullun siskonsa armoilla.Ei mene hyvin Juuliallakaan,mut en sääli kun järkeä on monet yrittäny puhua.

Jose (vierailija), 7.11.2011 klo 14.49

Okey Julle hyvää bloggausta raikasta sellaista..!

hih ja hik (vierailija), 7.11.2011 klo 15.00

Hih.Olen 8v. tyttö ja kirjoitan hih.Oho hik.

epola.. (vierailija), 7.11.2011 klo 15.04

oi voi .. kun älyäisit et se tuon viinattomuuden pilaa SISKOSI :(
jo ennen keikkaa…
http://www.youtube.com/watch?v=TTsQSdJQUL0

Riskei on otettava, vai? (vierailija), 7.11.2011 klo 16.00

Keikkailu ja ryyppääminen on Tuksuilla kolikon kaksi puolta.
Kertaakaan he eivät ole esiintyneet vesiselvinä. Se on ihan varma asia, kaikki videot, kuvat ja silminnäkijähavainnot puhuvat sen puolesta.
Pari viikkoa sitten oltiin ruskaretkellä leikkipuistossa ja sieltä sairaalaan, nyt kokeillaan taas uudestaan, että pääsiskö tällä kertaa lavalle asti. Huoh, aika karseeta touhua.

Tarkoititko keikkasekoilullasi jotain tämäntyyppistä? (vierailija), 7.11.2011 klo 16.22

http://www.youtube.com/watch?v=x3V2cXDk2J0

Toteaja (vierailija), 7.11.2011 klo 17.20

Julle, nyt järki käteen. Muuta totaalisesti Jollaksesta / isosiskosi hoivista. Älä enää suostu hänen hoidokseen/pidokseen, millään tasolla. - Muuten et selviä, ja kasva muutenkin vihdoinkin aikuiseksi.

Olen kännikeikkaillut jo vuodesta 2003 (vierailija), 7.11.2011 klo 17.47

Kukaan ei ole koskaan nähnyt Juliaa keikalla selvin päin. Tästä on paljon videomateriaalia. Paikka kuin paikka Julle on ihan zombina tai nukkuu takahuoneessa. Olen tehnyt keikkaa vuodesta 2003. Niin kauan on myös sinun alkoholismisi kestänyt. Muistelepa mitä kerroit Maria Show'ssa. Surullisen kammottavia kännisekoiluja keikoilla löytyy Juutuubista kummenittäin. Kolmen vuoden takaisin Raumanmeren Juhannus = kammottavaa. Siitä meno on vain pahentunut. Älä mene keikoille!

tsemppiä (vierailija), 7.11.2011 klo 18.09

Tsemppiä Julia. Ihanaa kun koira löytyi. Itsekin koiranomistajana en voi edes kuvitella, mikä tuska syntyy kun koira katoaa. Älä vedä viinaa, tulet ennen pitkää tuhoutumaan siihen.

KOTI KUNTOON (vierailija), 7.11.2011 klo 18.15

Kertoisitko Julle värikkäästä vaatekaapistasi enemmän,kun jäi mieleeni,että mitähän värejä minäkin voisin käyttää,kun on tuo vaatekaappi maalausta vaille.Antaisitko vinkkejä.

sairasss (vierailija), 7.11.2011 klo 18.34

On se kiva että täysin alkoholisti nainen sitten taas vain välillä vetää kännit. Ikäänkuin alkoholisti voisi vain välillä niin tehdä. Olet täysverinen alkkis ja sinä et koskaan elämäsi aikana ikinä saisi ottaa pisaraakaan alkoholia, et ikinä! Minä satun tietämään, lähisukulaisistani kaksi alkkista. Toinen lopulta lopetti, absolutisti, nousi kunnolla ja toinen taas ei lopettanut, nyt on siltojen alla.

I wonder. (vierailija), 7.11.2011 klo 18.40

Älä ota viinaa, älä keikkaile, älä pidä koiria äläkä maalaa tauluja. Säästä meidän mielenterveys näiltä.

poika 12v (vierailija), 7.11.2011 klo 18.53

Satanen vetoa niin seruaavien kolmen blogin aikana Julle 8v kertoo retkahtaneensa jonkun miehen takia ryyppäämään.

Seefferi..?? (vierailija), 7.11.2011 klo 19.52

Siskosi koira karannut jo toisen kerran viikon sisällä?? Päästin kaikki koirani takapihalle tarpeilleen?? Mikä hienosto alue?? Se on JOLLAS Itä-helsingissä.. KOIRAT POIS TUOLLAISILTA ALKOHOLISTEILTA!

taltta (vierailija), 7.11.2011 klo 20.05

Kauhea toi video, missä poliisi vaan pitää Juliaa maassa ihmisten katseltavana. Musta ainakin oikeesti tuntui pahalta. Miksei ne vaan laittanut sitä autoon ja vienneet putkaan, miksi ”rääkkäsivät” sekaisin olevaa ihmistä?

Poliisin normitehtävä tuo oli (vierailija), 7.11.2011 klo 21.07

taltta: poliisi turvasi asiakkaan että oman oikeusturvan ja turvallisuuden varmistumalla siitä onko asiakas siinä kunnossa että viedään maijalla selviämisasemalle vai ambulanssilla päivystykseen. välitöntä hoitoa vaativaa tapausta ei viedä maijalla putkaan. kun oltiin päätetty että julle viedään selviämisasemalle, piti hänelle laittaa jalkaraudat koska hän olisi voinut potkimalla vahingoittaa itseään tai työtään tekeviä poliiseja. mitään rääkkäämistä tuossa tilanteessa ei voida nähdä. poliisit olivat mielestäni erittäin asiallisia.

;) (vierailija), 7.11.2011 klo 21.09

Ei jullee kantsi sääliä, itte se kaataa tärpätit kurkkuunsa. Toisaalta ymmärrän, ett sillä on niin järkky masennus kun sillä on noin Supervihattu punkerosisko- ja oma mainekkin just itte aiheuttama.

???? (vierailija), 8.11.2011 klo 08.55

En käsitä tätä Jullen ryyppäämisen arvosteluu,jos ryyppää ja mokailee,kai hänen oma häpeensä sitten.Ja miks häntä pitäis ”ymmärtää” kai ikää jo siihen et tajuaa omat tekonsa.

Järkyttynyt (vierailija), 8.11.2011 klo 10.37

No katsoinpa teidän Apinamies-videon ja eipä ole kyllä selvinpäin tehty…järkyttävää materiaalia eikä sua erottanu Tuksusta kun huulipuna. Kannattaisko jättää ne videolla syömäsi ranskalaiset ja Hesen pussi ostamatta…lasi kädessä joka kerta kun sua siinä näkyy…samoin ku siskollasi…puhumattakaan niin ”ihanasta” siskosi miehestä…ei jumalauta, nyt nainen järkikäteen. Teidän keikoille tullaan nauramaan ja pitämään hauskaa, TEIDÄN kustannuksella, on varmaan fanejakin mutta suurin osaa tulee katsomaan todellista Apina-showta!

Järkyttynyt (vierailija), 8.11.2011 klo 10.43

Tässä vielä katsoin tuon youtube-videon missä sun laitettii jalkarautoihin ja nostettiin poliisiauton kyytiin…siis oikeesti, eikö sua hävetä yhtään!!! Näytti olevan todellista luksuselämää=O

tosimies (vierailija), 8.11.2011 klo 15.20

Mä tuon seuraavalle keikalle pullon ruskaa nii eiköhän rupee maistumaan…Lasolikin menee sit loppu illasta

Marianne (vierailija), 8.11.2011 klo 15.50

Pää kii apinat!!!! Ette osaa kuin haukkua,hau hau. Eikö ole ihanaa että Julia on saanut korkin kii? Ihminen jolla on ollut vaikeeta ja te revittelette hänen elämää!!! Menneisyyttään ei voi muuttaa mutta tulevaisuuteensa voi vaikuttaa. Älkää tulko buuaamaan keikoille, se sattuu Juliaan, pöllöt!!! Johannalla on sen verran paksumpi nahka,että hänelle on yksi lysti mitä te kehittymättömät hänelle sanotte. Ei kiinnosta. Mutta Julian jätätte nyt rauhaan!!! Jos ette halua seuraamuksia.

Ero virallistettu (vierailija), 8.11.2011 klo 16.46

Tuksu otti eron Aertosta. Tänä iltana on erobileet Jollaksessa. Saa nähdä oletko Julle tänään samassa kondiksessa kun tuossa YouTube-videossa.

Ulf Ekman (vierailija), 8.11.2011 klo 18.08

Loukuttiko pappamuratti taas laajollaksen? Milloin julia ja johanna tukiaisen nettikauppa aukeaa ? Entä onko väärinkäsitys sakot H&M väärikäsityksestä jo maksettu ?

Brandos (vierailija), 8.11.2011 klo 19.19

Kyllähän sieltä Brandoksesta velaksi saa kenkiä kokeiltavaksi, mutta Julle ei varmaankaan saa luottoa kun tiedot ovat kelvottomat. Siis paskapuhetta taas koko Brandoksen juttu tai sitten vain haavetta-

Julle ei ole kuivilla (vierailija), 8.11.2011 klo 19.52

”Eikö ole ihanaa että Julia on saanut korkin kii?”

Ei näyttänyt olevan korkki kiinni ”tyttöjen illassa” Tenkassa.

Yks Vaan (vierailija), 8.11.2011 klo 20.45

Vaikuttaa Julle huomattavasti pirteämmältä tässä kirjoituksessa. Ei se korkki niin vaan pysy kiinni, mutta toivottavasti Tukholmassa ei houkutus ole liian suuri. Vaikken suuremmin siskosten toilailuista välitä, toivon kuitenkin kaikkea hyvää Julialle, joka selkeästi on sisaruksista fiksumpi…ainakin elää ihan tässä oikeassa maailmassa, eikä jossain mikä-mikä-maassa niin kuin Jossu!

yxkaxkol (vierailija), 8.11.2011 klo 21.07

Julia pysy poissa Tuksun erojuhlista…näytä että pystyt olemaan ilman viinaa…

asa (vierailija), 9.11.2011 klo 11.26

onks teidän vanhemmat serkuksia tai jotain kun saivat tollasia vajukkeja aikaseks? sääliks silti käy isää…

Lyhyet erikoiset (vierailija), 9.11.2011 klo 14.33

18.8.2011
”Talvella aion ehdottomasti suunnata vähintään kuukaudeksi Thaimaaseen, mutta nyt ennen sitä aion käydä moikkaamassa yhtä parhaista ystävistäni Lontoossa.”

23.8.2011
”Päätimme just Johannan kanssa että ennen joulua lähdemme kahdestaan matkalle joko jenkkeihin tai Thaimaaseen. Minua kiinnostaisi Koh Samui kun taas Johana halajaisi Hawaijille. Kumpikin passaa, ennen joulua haluan ulkomaille.”

9.9.2011
”Päätimme Johkin kanssa että Hawaijin sijaan lähdemmekin Thaikkuihin.”

19.9.2011
”Olemme päättäneet lähteä koko perheemme kanssa Koh Samuille jouluksi ja Uudeksi Vuodeksi.”

19.10.2011
”Olen sairaslomalla joulukuuhun, jolloin meitä odottaa viikon reissu Kanarialle.”

7.11.2011
”Odotan paljon Tukholmaan lähtöä, tässä on kuukausi aikaa nähdä kavereita ennenkuin lähden.”

promisepreakerisahomis (vierailija), 9.11.2011 klo 15.04

Et pysty pitämään lupaustasi isällesi.Olet alkoholisti.Minä tiedän.

haha (vierailija), 9.11.2011 klo 23.53

Lyhyet erikoiset: totaalinen *reps*

Thaikkulandia vaihtui svedulandiaan. :)

Ohhoh (vierailija), 10.11.2011 klo 00.37

15.11. ensi-iltansa saavasta Koko kansan Johanna -realitysarjassa näkee Jossun ja Jullen nykykunnon! Osallistuvatko seuraaviin Miss XXL-kisoihin? Vai onko kaikki huijausta ja vedetty täkit vatsojen ympärille patojen alle? Julle on kyllä tosi tukevaisessa kunnossa pärstästä päätellen…

Ohhoh (vierailija), 10.11.2011 klo 00.38

Patojen=paitojen alle tottakai…

Kysymys Mariannelle = Tuksun alter egolle (vierailija), 10.11.2011 klo 01.53

Tämä on Julia-palsta, joten Juliasta keskustellaan. Miksi pitää jättää rauhaan; eikö Julia kestäkään julkisuutta?

Mitä ne seuraamukset ovat? Pitääkö nyt pelätä uhkausta? Tuletko IP-linjoja pitkin ihan henkilökohtaisesti? Harrastatko vihapuhetta?

Ilmoitanko poliisille…

Kommentointi vaatii rekisteröitymisen

Kirjaudu sisään
Rekisteröidy tästä
Unohtuiko salasanasi?

Blogit

Kaksijakoisia fiiliksiä lapsiperheissä

Supermarjon superblogi
22.5.2013

Lemmikin kuolemaa saa surra!

Geroniman G-piste
7.5.2013

Leppoisan nallekarhun Via Dolorosa

Tähdenlento - Nallen Voice Of Finland -blogi
2.5.2013

Kohti ääretöntä ja sen ali!

Sisäpiiritietoa - Sarah Nousiaisen BB-blogi
4.12.2012

Vain positiivisia asioita!

Niko Saarisen BBlogi
14.11.2012

"Jäin Espanjaan, huutokauppaan omaisuuteni!"

Pää pyörällä Euroopassa - Markku Mutasen matkablogi
18.9.2012

Jäähyväisblogini

Kohumanageri - Tuija Järvisen blogi
19.7.2012

Kympin pilu

Tähdenlento - Nallen Idols-blogi
8.5.2012

Bileristeilyä ja joulun odotusta!

Julia Tukiaisen blogi
24.11.2011

Isoveljeä pompotellaan!

Henna Kalinaisen BB-blogi
4.11.2011

En ole pettänyt Johannaa!

Arto Länsmanin blogi
31.10.2011

Back From The World of Big Brother

Wannabe-julkkis - Tia Kiurun blogi
5.9.2011
Anne Anttila

Ystävällisyyttä, kiitos!

Hymyn toimittaja lakeuksilta - Anne Anttilan blogi
22.6.2011
Kalle Väistö

Hautakangas ei ollut syy vaan seuraus!

Kaapon kaunottaret – Hymyn missiblogi
4.6.2011
Laine Bruce

Viimeinen blogini - tässä kerron syyt!

Wannabe-julkkis - Laine Brucen blogi
2.5.2011
Toni Haste

BB-voittajaksi haluan...NINON!

Haste la vista! - Toni Hasteen BB-blogi
22.11.2010
Johanna Tukiainen

Moikka vaan Suomeen täältä Gambiasta!

Seksiä ja samppanjaa – Johanna Tukiaisen blogi
21.10.2008

Uusimmat

1a, Sara Hamraoui, 21 v, Helsinki 1b, Sara Hamraoui, 21 v, Helsinki 2a, Heseri Tammekänd, 19 v, Helsinki 2b, Heseri Tammekänd, 19 v, Helsinki
3a, Anni Ikonen, 22 v, Kouvola 3b, Anni Ikonen, 22 v, Kouvola 4a, Suvi Laakkonen, 23 v, Jyväskylä 4b, Suvi Laakkonen, 23 v, Jyväskylä
5a, Susanna Salonen, 19 v, Helsinki 5b, Susanna Salonen, 19 v, Helsinki 6a, Taruanne Puraskivi, 23 v, Espoo 6b, Taruanne Puraskivi, 23 v, Espoo
7a, Jasmine Peltorinne, 18 v, Pori 7b, Jasmine Peltorinne, 18 v, Pori 8a, Marika Koivukangas, 20 v, Kaustinen 8b, Marika Koivukangas, 20 v, Kaustinen

Katsotuimmat

Kadi Piller 6 Marika Fingerroos 2 Henna Tuominen ja Lasse Koistinen 3 Henna Tuominen
Johanna Tukiainen matkalla Playboyhin Johanna Tukiainen 1 Marika Fingerroos seksikkäänä kotiäitinä 1 Anne-Mari Berg 1
Marika Fingerroos Janita Janatuinen Johanna Tukiainen burleski-nakuvideolla Johanna ja Julia
Marika Fingerroos futiskentällä 8 Hannele Lauri 8 Jylhä Tiina 5 Susan Ruusunen ja uudet rinnat

Parhaat

2a, Ninja Närhi, 21 v, Espoo Henna Tuomisen kuumat kuvat 11 2b, Ninja Närhi, 21 v, Espoo 6a, Iida Nordström, 19 v, Turku
Henna Tuomisen kuumat kuvat 8 Heinäkuun 2011 kalenterityttö Lotta 8b, Jenna Ruohola, 18 v, Ulvila 8a, Jenna Ruohola, 18 v, Ulvila
Henna Tuomisen kuumat kuvat 3 Syyskuun 2011 kalenterityttö Oona Hosko 6b, Iida Nordström, 19 v, Turku BB-voittaja Janica saa kyytiä 9
3b, Kristina Airi, 18 v, Helsinki Henna Tuomisen kuumat kuvat 10 Henna Tuomisen kuumat kuvat 9 8a, Berit-Anne Juuso, 18 v, Enontekiö Karesuvanto

Lähetä juttuvinkki ja tienaa 5000 euroa.Osallistu Nettivisaan - voita 200 euroa!Karin Havupuu-uutejuoma - ja pysyt kunnossa

 

Lähetä juttuvinkki ja tienaa 5000 €